22:59
Весна прийде з Коцюбинського
Весна прийде з Коцюбинського

       Бо саме в нашому селищі за древніми обрядами зустрічали весну з нагоди 8 березня. Причому свято розпочалося без Рози Люксембург, і вже набридлих нагадувань про міжнародну історію жіночого дня, а із пісень-веснянок:

Благослови, мати, 
Весну закликати! 
Весну закликати, 
Зиму проводжати! 
Зимонька в візочку, 
Літечко в човн
очку.

       Добре знаний у нашому селищі колектив «Барви» на сцені селищного Будинку культури давніми обрядовими піснями збуджував у душі кожного потаємні струни, які нагадували забуті мелодії з глибини віків. Не міг не хвилювати чарівний голос сопілки та інші народні інструменти в руках співачок хору. І думалося: мабуть, саме так наші предки, коли починали танути сніги, святкували прихід весни, уособлюючи її з образом Жінки й Матері.

     «За допомогою веснянок  люди передавали свою енергію природі, щоб усе навколо прокидалося й знову оживало»,— поділилася своїми міркуваннями головний режисер свята директор БК Людмила Антоненко, відзначивши, що вона вдячна селищному голові Вадиму Садовському за підтримку в проведенні й організації свята, який привітав прекрасну половину селища від імені виконкому й депутатського корпусу зі сцени БК.
      Святковий концерт в Будинку культури дивував під час кожного виступу — співочий гурт «Барви», наче змінила святкова заметіль пелюсток квітуючого саду: на сцену випурхнули юні танцівниці у білих вишиванках, потім вони поєдналися із згадуваним співочим гуртом, й на сцені наче переплелися покоління й епохи, демонструючи невмирущість весни і жіночість першопочатків життя.

       Після зворушливих виступів учасників художньої самодіяльності БК усіх присутніх в залі, бо жителі селища вже почали звикати бачити на його сцені цікаві й оригінальні концертні програми, розважали фахові артисти. Незабутньою стало виконання «Веселої кадрилі» та «Пасадобля» на ходулях акторами вуличного театру, причому родина «гуліверів» Світлякових проживає в селищі. Не могли не сподобатися й інші художні номери артистів —  виступи фокусника –ілюзіоніста тощо.  Своєрідною «родзинкою» концерту був показ нових зразків одягу, причому в якості моделей виступали учасниці студії « Моделювання та пошиття одягу» БК.

          А ще своїх земляків вітав, можливо, наймолодший Заслужений артист  України Богдан Тюх, який свою співочу кар’єру також розпочинав на сцені Будинку культури.

Валентин СОБЧУК    

 Категорія: Будинок культури Коцюбинської селищної ради | Переглядів: 1039
Головна » 2012 » Березень » 9 » Весна прийде з Коцюбинського
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Селищна рада
08298, Україна,
Київська область,
смт. Коцюбинське,
вул. Доківська, 2
тел./факс: (045) 97-72-247
kocubynske@gmail.com

Женский футзальный клуб «Беличанка» (Коцюбинское)

Аптека Салвия ФАРМ Киев - медикаменты, косметика и низкие цены на них


Хостинг від uCoz