15:39
Проект Регламенту для ознайомлення
У зв'язку з тим, що на 2 засіданні 1 сесії депутати Коцюбинської селищної ради не проголосували за формування постійних комісій ради, до селищного голови звернулися письмово депутати з проханням створити робочу групу.

Ця група працювала над проектом регламенту.

"Хочу наголосити, що регламент ради попереднього скликання чинний до другої сесії. Тому ситуація, яка склалася після провального голосування непроста. На початку минулого тижня, у понеділок, до мене звернулися депутати Євген Домбровський, Наталія Пилипенко, Олена Гуменюк-Тоган, які виявили бажання створити робочу групу й написати проект регламенту. До них згодом доєднався і депутат Микола Єременко та волонтери-юристи з селища," - розповідає селищна голова Ольга Матюшина.

"Для того, аби уникнути будь-який спекуляцій на тему змісту регламенту текст ми віддали на експертний розгляд фахівцям Інституту політичної освіти та Громадського руху ЧЕСНО," - додає селищна голова.

У Громадському русі ЧЕСНО зазначають, що низка вимог ЧЕСНО до регламентів рад, у цьому проекті враховані.

"Ми ознайомилися з проектом регламенту Коцюбинської селищної ради. Вимога до депутатів звітувати, оприлюднювати графік звітів та безпосередньо звіти про свою роботу - це дуже позитивне нововведення. Також є вимога до оприлюднення декларацій на офіційному сайті. Це і виконання вимог закону про підзвітність, і можливість кожному виборцю перевірити, чи не збагатився депутат за рахунок майна громади," - наголошує Галина Чижик, учасник Громадського руху ЧЕСНО та юрист Інституту медіа права.

"Окремо хочу відзначити бажання творців проекту регламенту стежити за відвідуваністю депутатами комісій та сесій. Під час моніторингу перед виборами ми виявили дуже високий відсоток прогульників та кандидатів на відкликання. У деяких радах цей показник перевищив 40 %. Можна деякі положення ще вдосконалювати, робити роботу ради ще більш відкритою, наприклад, у питаннях, що стосуються бюджетних процесів, але в цілому це позитивний проект регламенту. Проте громада має розуміти, який би чудовий закон чи регламент не був, лише від кожного з нас залежить його виконання. Тому стежте за роботою своїх депутатів, тим більше, що в селищі це значно легше робити, аніж у місті-мільйоннику," - додає юристка.

Екперт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай вважає, що такий проект регламенту можна приймати:

"Без сумніву можна голосувати. Депутати Коцюбинської ради та юристи-волонтери, які розробили цей проект, врахували навіть процедуру дебатів та, з огляду на ситуацію, яка склалася, змогли збалансувати ситуацію так, щоб ані голова, ані більшість в раді не могли вирішити питання одноосібно. А це важливе завдання регламенту - домогтися якісного прийняття рішень."

"Мені дуже імпонує те, що регламент ніхто не намагався проштовхнути на 1 засіданні 1 сесії, що над ним дійсно можна було працювати. Тепер з ним до голосування може ознайомитися і громада. Загалом це дуже демократичний процес і такий процес формування регламенту, сам проект та його творців варто привітати," - каже Солонтай.

Пропонуємо громаді текст до ознайомлення.
Переглядів: 516
Головна » 2015 » Грудень » 7 » Проект Регламенту для ознайомлення
Всього коментарів: 1
1  
Стаття 32/1 Місцеві ініціативи
32. 1. Члени Територіальної громади мають право ініціювати розгляд у Раді будьякого питання, віднесеного законом до відання місцевого самоврядування. 32.2. Місцева ініціатива реалізується у формі подання до Ради проекту рішення ради разом з супровідними документами, визначеними Регламентом Ради.
32.3. Суб’єктами розробки проекту рішення Ради у порядку місцевої ініціативи можуть бути:
- члени Територіальної громади, об’єднані в ініціативну групу;
- інститути громадянського суспільства, легалізовані на території громади;
- органи самоорганізації населення, легалізовані на території громади.
32.4.. Реєстрація проекту рішення Ради, поданого у порядку місцевої ініціативи, здійснюється секретарем Ради за умови підтримки такого проекту рішення не менше як 300 повноправними членами Територіальної громади.
32.5. Підтримка проекту рішення Ради, поданого у порядку місцевої ініціативи,здійснюється у формі підписів членів Територіальної громади під проектом такого рішення. Ініціативна група збирає підписи на підтримку проекту рішення, поданого у порядку місцевої ініціативи, на підписних листах, форма яких затверджується Радою.
32.6. Проект рішення, поданого у порядку місцевої ініціативи, розглядається на сесії Ради у порядку, встановленому Регламентом ради, з урахуванням положень цього Статуту Громади.
32.7. Рада в межах своїх повноважень може:
- прийняти проект рішення, внесений у порядку місцевої ініціативи;
- відхилити проект рішення, внесений у порядку місцевої ініціативи;
- направити проект рішення, внесений у порядку місцевої ініціативи, на доопрацювання відповідною депутатською комісією за обов’язкової участі членів ініціативної групи. Розгляд узгодженого з членами ініціативної групи допрацьованого проекту рішення здійснюється на наступному пленарному засіданні ради. Повторне направлення проекту на доопрацювання не допускається.
32.8. З питання, внесеного до ради у порядку місцевої ініціативи, рада може розглянути власний альтернативний проект рішення у випадку, якщо проект рішення, внесений у порядку місцевої ініціативи, відхилений.
32.9. Рішення Ради з питання, внесеного у порядку місцевої ініціативи, в 10-денний термін надсилається членам ініціативної групи та оприлюднюється в порядку, встановленому Регламентом ради та Статутом Громади.
32.10. Регулювання окремих процедурних питань реалізації права членів Територіальної громади на місцеву ініціативу, а також затвердження зразків документів, необхідних для реалізації права на місцеву ініціативу, визначається Положенням про місцеві ініціативи, яке затверджується радою.

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Селищна рада
08298, Україна,
Київська область,
смт. Коцюбинське,
вул. Доківська, 2
тел./факс: (045) 97-72-247
kocubynske@gmail.com

Женский футзальный клуб «Беличанка» (Коцюбинское)

Аптека Салвия ФАРМ Киев - медикаменты, косметика и низкие цены на них


Хостинг від uCoz