19:19
Озеру повернули друге життя!

Озеру повернули друге життя!

Ще наприкінці осені минулого року розпочався масштабний проект впорядкування акваторії лісового озера в селищі Коцюбинське. Водойма є продовженням річки з мальовничою назвою Любка, що бере початок з Києва й проходить повз важкі ділянки урбанізованої столиці, навіть під землею та залізничними коліями, та все ж проривається до лісових просторів; де між віковічних дубів і красунь сосон зблискує озерним дзеркалом, а потім «біжить» далі, до річки Ірпінь.

Незважаючи на труднощі, брак коштів, недовіру чималої кількості мешканців селища до проекту, безпідставне цькування у пресі, озеру повернули його первісну суть та відновили це природне багатство. Повернення до чистих джерел  було б неможливе без  підтримки голови Київської обласної державної адміністрації Анатолія Присяжнюка, Київської обласної ради на чолі з Олександром Качним, а також селищного голови Вадима Садовського. Серцем проекту, його ініціатором та головною рушійною силою стала депутат обласної ради Наталя Семко. І от 22 серпня відбулася подія якої чекали тридцять років — лісове озеро в Коцюбинському отримало друге життя, очищене від намулу й сміття воно запульсувало чистими джерелами —і діти першими оцінили освіжаючу прохолоду.


На свято відродження водойми зібралося багато жителів селища  Коцюбинського. Багато з них згадували, як от ветеран Валентин Червоний, який прожив у селищі 75 років, яким чарівним колись було озеро, й що він дуже радий, що воно знову почало відроджуватися, мовляв, наче і йому повернули другу молодість. З теплотою в голосі про цю подію говорив ще один із старожилів Коцюбинського Кіндрат Петришин, який знає кожне джерельце на ньому, й саме він допомагав спеціалістам - водгоспівцям  своїми знаннями. Головний тренер знаменитого футбольного клубу «Біличанка» Володимир Колок впевнений, що з часом озеро стане улюбленим місцем для всіх поколінь, де також можна буде зайнятися фізкультурою, і в цей день його вихованці вже проводили ігри з пляжного футболу.  


Організаторів акції відродження озера й всіх присутніх привітав народний депутат України Петро Мельник. Петро Володимирович зазначив, що це знакова подія, адже в усьому Приірпінському регіоні, завдячуючи зусиллям депутата обласної ради Наталії Семко розпочато екологічний рух,  з найвагоміших складових котрого є очищення водойм, які здійснювалися в Ворзелі, також було оздоровлено річку Рокач, за словами народного депутата цей добрий почин буде продовжуватися. А ще Петро Володимирович запевнив жителів селища, що він працюватиме над проектами будівництва нового залізничного переходу та лісової дороги, він також наголосив, що незважаючи на полеміку щодо коцюбинського лісу, його господарем має бути громада.

Привітати із згадуваною подією жителів селища приїхали  народні обранці, зокрема депутат обласної ради й голова Ірпінської міської організації Партії регіонів Ігор Борзило, керівник фракції Партії регіонів Ірпінської міськради Леонід Глущенко, депутати селищної ради, представники влади  населених пунктів Приірпіння,  настоятелі православних церков Коцюбинського.


Головний ініціатор  очищення озера Наталія Семко у своїй промові подякувала всім, хто брав участь в цих роботах, і насамперед селищному голові Вадиму Садовському, який не шкодував зусиль, працюючи разом із нею над втіленням проекту, який матиме продовження, адже завершено лише перший етап відродження озера, на наступному очищуватиметься річка Любка, а також це місце поступово перетворюватиметься на своєрідний аква-парк. У своєму інтерв’ю  Наталія Семко наголосила:

      Набагато важливіше те, що ці заходи дозволили реанімувати існуючі придонні джерела, ми відкрили їх п’ять,  згодом це призведе до загального оздоровлення ставу і підземних вод. У даному випадку, річка Любка, озеро, підземні води та джерела є ніби одним живим гідрологічним організмом, і ця ж вода потрапляє у  криниці та водопровідні крани мешканців селища.  Тобто, велика частина води знаходиться не у відкритій водоймі, а в земній корі.  Отже, відкривши джерела та запобігши зливанню нечистот після перевірки СЕС, ми реанімували і вилікували не лише озеро, а й усю водну систему селища. Коцюбинчани матимуть якісну воду. Не потребує доведення те, наскільки це важливо для людського організму, адже він на 80% складається з води. Озеро набуло важливого ресурсного, архітектурно-планувального, рекреаційного і естетичного значення.


Окрім  очищення акваторії було виконано ряд робіт з благоустрою, на берегах з’явилися лавочки й «грибочки», пляжна територія, і навіть встановлена літня сцена, що ніби закликає до продовження наступних етапів відродження озера. Щодо фінансування  проекту, то він здійснювався згідно обласної Програми ліквідації наслідків підтоплення території в містах і селищах Київської області у 2003-2030 роках, проект отримав фінансування  з Обласного фонду охорони навколишнього природного середовищ, кошти одразу надійшли  на рахунок виконавців проекту  двох підрядників: ТОВ «Альянс» та ТОВ «Етап», висококваліфіковані співробітники яких працюють багато років в гідротехнічній галузі. Також не шкодували ні зусиль ні власних коштів організатори проекту, а також  мешканці Коцюбинського, зокрема депутати селищної ради, громадськість. Завдяки жителям селища та волонтерам було організовано екологічний суботник з очищення території.

На важливості оздоровлення водойм та їх продовженні наголошував заслужений працівник водного господарства, директор ПП «Славіна» автор проекту Олександр Скабля, він сказав що  вже опрацьовує наступний етап очищення річки Любка.

У ході святкування з нагоди відкриття озера грамотами та подарунками було відзначено усіх активістів проекту. А ще проводилася цікава вікторина із запитаннями про історію селища, його людей, представників культури та спорту, і це було досить повчально, адже в невимушеній обстановці коцюбинчани знайомилися із своєю історією та видатними земляками. Усі учасники вікторини отримували призи. Однак не обійшлося на святкуванні й без гірчинки, оскільки поширювалися чутки, що в озері не можна купатися начальник Ірпінської СЕС  Галина  Савчук, спростувала їх, сказавши що 17 серпня проводилася перевірка, й вода відповідає санітарними нормам.

Над лісовим озером  також звучала музика з нової літньої сцени, організатори подбали про концерт, також на святкуванні було багато «Кока-коли», ця компанія виступила одним із спонсорів заходу, смачних тістечок від ресторану «Марципан» якими пригощали всіх охочих. Свято чистих джерел не закінчилося — воно матиме продовження, запевнили йог організатори.

Валентин СОБЧУК      

Переглядів: 1340
Головна » 2012 » Серпень » 26 » Озеру повернули друге життя!
Всього коментарів: 3
3  
гарно написано, якось скупнуся

2  
справді наше селище давно такого дійства не бачило. була на святі. дуже сподобалося. і пригощали , і лотерея, і концерт, ще й озеро яке стало гарне. живу поряд, тому бачила скільки труду тут людського положено. не один місяць техніка працювала. дякую і від своєї родини.

1  
Мушу визнати, для очистки озера було зроблено справді багато. Хто не бачить різниці - може легко знайти старі світлини озера і навіть відео з його очистки.Спасибі владі за те, що подбала про перлину нашого селища.

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Селищна рада
08298, Україна,
Київська область,
смт. Коцюбинське,
вул. Доківська, 2
тел./факс: (045) 97-72-247
kocubynske@gmail.com

Женский футзальный клуб «Беличанка» (Коцюбинское)

Аптека Салвия ФАРМ Киев - медикаменты, косметика и низкие цены на них


Хостинг від uCoz