00:18
Нетаємно про таємниці складання народних прогнозів
Нетаємно про таємниці складання народних прогнозів

З 26 грудня по 6  січня народні синоптики розгадували  плани «небесної канцелярії» на увесь наступний рік. Але чому саме з цього числа? Про це дізнавався наш кореспондент.

 
Ім’я Володимира Лиса, відоме широкому загалу не лише за погодними передбаченнями, а от для мене він був одним із перших вчителів в журналістиці, коли я, студент філфаку Луцького педінституту, публікував свої дописи на шпальтах обласної газети «Волинь», де він і досі працює. А ще Володимир Савич відомий український письменник-романіст, лауреат, тільки вдумайтесь, трьох перших премій літературного конкурсу «Коронація слова», і зрештою— номінант «Золотої корони» цього ж конкурсу. І все ж, як він став «головним шаманом України»?  Це питання довгий час інтригувало мене, оскільки давненько з ним не бачився— «можливо цей дар передався йому в спадок від батьків, адже є люди з надприродними здібностями, котрих називають мольфарами, які вміють навітьрозганяти хмари»,— іноді міркував я. І от після довгоочікуваної зустрічі в древньому Луцьку   був вражений його розповіддю про методику складання прогнозу погоди, як з’ясувалося, для цього непотрібно якихось надприродних здібностей, мовляв, він і сам до цього прийшов випадково, коли на автостанції в Володимир-Волинську якось розмовляючи з дядьком почув: « цей холод не надовго», він поцікавився чому. Відповідь була приблизно така: «З 25 грудня, коли сонце на  день повертає, кожне число буде за місяць:  26 грудня— січень, 27—лютий і так далі…»

Отже, саме в ці дні, з 26 — по 6 січня включно, з восьмої години ранку й до восьмої вечора ведуться спостереження. Наприклад, якщо в один із цих днів вітер буде північним, то у  відповідному місяці варто очікувати холодної погоди, коли західний — теплої вологої, південний — теплі і спекотні дні, східний—холодну і суху погоду. Коли протягом кількох годин напрям вітру змінюється варто очікувати «примхливої» погоди. А ще під час спостережень варто зважати на стан дерев і кущів. Волога кора на деревах при відсутності опадів означатиме що може бути дощ у певні дні місяця, неспокійно ведуть себе птахи у певний день — значить,  у відповідному місяці можуть бути природні збурення, грози чи урагани. Однак цього року Володимир Савич прогнозів не укладав: багато творчої роботи. Мені вдалося знайти прогноз іншого народного синоптика з Дніпроперовська, Віктора Некрасова. За його педбаченнями 2012 рік буде сповнений різноманітних природних аномалій. Він  вирішив попередити українців, коли саме на них можуть чекати неприємності і створив "календар виживання". У ньому фахівець відзначив 51 "чорний день", коли найбільш вірогідні природні катаклізми, стихійні лиха, аварії, травми та нещасні випадки. Про це повідомляла ТСН.За дослідженнями народного синоптика, найнебезпечніший день 2012-го року - 22-е березня."Я усім пропоную в цей день залягти на дно і провести його у спокійному стані. Катастроф і ДТП буде в цей день в два рази більше, ніж зазвичай", - заявив Некрасов.Місяцями, де найбільше чорних дат, у 2012-му році, на думку синоптика, є березень і липень. Свої висновки фахівець робив з урахуванням активності сонця і гравітації місяця.

Зі свого боку таким передбаченням дивуються синоптики Укргідрометцентру, мовляв, зробити аналіз на весь рік не може навіть найпотужніше технічне обладнання. За їх словами більш-менш точні прогнози можна робити лише на 5-6 днів наперед. Тоді їх точність складе близько 80%. Чим далекоглядніші прогнози, тим меншою стає їх точність

Валентин СОБЧУК

Категорія: Будинок культури Коцюбинської селищної ради | Переглядів: 1594
Головна » 2012 » Січень » 13 » Нетаємно про таємниці складання народних прогнозів
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Селищна рада
08298, Україна,
Київська область,
смт. Коцюбинське,
вул. Доківська, 2
тел./факс: (045) 97-72-247
kocubynske@gmail.com

Женский футзальный клуб «Беличанка» (Коцюбинское)

Аптека Салвия ФАРМ Киев - медикаменты, косметика и низкие цены на них


Хостинг від uCoz