12:12
Центр реабілітації та соціальної допомоги
Центр реабілітації та соціальної допомоги

У листопаді 2003 року в селищі Коцюбинське по вул. Лісова, 21а релігійною громадою УПЦ КП Преображення Господнього було створено Центр реабілітації і соціальної допомоги.
Будівля Центру, що в 70-х роках належала меблевій фабриці, станом на 2002 рік була вщент зруйнованою: відсутні вікна, двері, підлоги, опалення та водогін.
Робота Центру розпочалась з колективної молитви, бо найперше було Слово і Слово стало ділом, і прийшло це Слово у життя тих людей, про яких забули, яких зреклися, і які самі втратили справжні цінності і життєві орієнтири.
У 2003 р. Святішим Патріархом Київським і всієї України Філаретом було здійснено відкриття і освячення каплички на честь мучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії в Центрі реабілітації і соціальної допомоги, яка протягом уже багатьох років була і залишається дух основою центру. Тут здійснюються моління, богослужіння не тільки виходячи з потреб віруючих, але найперше тих, які починають життя спочатку, які проходять реабілітацію, соціальну і духовну.
Після реконструкції будівлі, у 2005 році Центр реабілітації і соціальної допомоги розпочав масштабне служіння для дітей-сиріт, з неблагополучних, малозабезпечених, багатодітних сімей, інвалідів та хворих.
Стараннями прихожан та служителів нашої Церкви саме у цей період було започатковано проведення благодійних акцій та різноманітних заходів, на яких кожен потребуючий мав змогу отримати допомогу у продуктах харчування, одязі та інших необхідних для життя благ.

З 2007 року започатковано роботу духовного театру, в якому приймали участь актори-аматори, головним завданням якого було у формі театрального дійства донести основні засади, викладені у Святому Письмі.
Одною з перших театральних вистав була містерія «Сад ангельських пісень», основним лейтмотивом якої було розкриття значення зв’язку людини з природою, духовного та матеріального у житті (Фото з коментарями, супровід - пісня «Сад ангельських пісень»).
Початок було покладено. Після цього дійства були:
- спектакль до дня Святого Миколая, головними учасниками якої були діти прихожан нашої Церкви.
 


- Різдвяна містерія, яка вкотре нагадувала нам про чудо народження Господа нашого Ісуса Христа, завдяки якому в серцях укріплюється віра в добро, знаходить відгук любов і милосердя. Саме в цій виставі брали участь поряд з дітьми і дорослі прихожани.


 
- З кожною подальшою виставою сценарії та постановки набирали більш глибшого духовного характеру, відображали неоднозначність людських почуттів, спонукали учасників і глядачів до роздумів та духовних сходжень. Так народилися та втілилися в життя вистави: «Стрітення», «Благовіщення», «Трійця. П’ятидесятниця», «Покрова Пресвятої Богородиці».
 


В день освячення Святішим Патріархом Київським і всієї України Філаретом Святотроїцького храму сцені знову ожили найулюбленіші сюжети із репертуару духовного театру.
Особливо хочеться відмітити роботу аматорського хору, який допомагає настоятелю у проведенні богослужінь. З 2008 року співаки хору відроджують традицію Різдвяної коляди.
 
З 2006 року Центр реабілітації і соціальної допомоги здійснює гуманітарну допомогу малозабезпеченим сім’ям, більш ніж 50 родин на постійній основі отримують підтримку у вигляді продуктових наборів, одягу та взуття.

Настоятелем Центру реабілітації і соціальної допомоги було започатковано проведення благодійних аукціонів, лотами яких виступали творчі роботи (вишивки, вишивки бісером, картини, рукоділля) прихожан Церкви. За виручені кошти за роботи була придбана побутова техніка для багатодітних родин, дітей-сиріт та інвалідів.

Починаючи з 2011 року при Центру реабілітації і соціальної допомоги проходять безкоштовні заняття з англійської мови з носіями мови. У 2013 році починають функціонувати спортивний зал та недільна школа для дітей. Завдяки чому діти мають змогу розвиватися і фізично, і духовно.
  
Заняття з англійської мови
Почувши про роботу Центру реабілітації і соціальної допомоги, наприкінці 2010 р. до настоятеля звернулася мати постраждалого у ДТП мешканця Тернопільської області Богдана з проханням допомогти у реабілітації сина. На той час надії на одужання лікарі Богдану не давали.  За сприяння керівника Центру Богданові було надано необхідну допомогу шляхом проведення консультацій з висококваліфікованими фахівцями-медиками, лікарями-реабілітологами, зусиллями яких через декілька місяців прикутий до ліжка молодий чоловік на власних ногах повернувся додому.
 
Цим було покладено початок посиленої духовної та фізичної роботи Центру з допомоги інвалідам. Так, у 2011 році до Центру звернулася за допомогою 27-річна мешканка Києва, яка сім років була прикута до ліжка внаслідок ДТП. Анна проживає з бабусею і є сиротою. На сьогодні молода жінка самостійно сидить і має можливість працювати за комп’ютером, наданим Центром реабілітації та соціальної допомоги.
 


Наразі проводиться реабілітація юної мешканки селища Коцюбинське Владислави Салати. Дівчинка від народження страждає дитячим церебральним паралічем. За сприяння Центру Владислава отримує безкоштовні курси масажу та сеанси лікувальної фізкультури.

Волонтери Центу реабілітації
та соціальної допомоги


Переглядів: 764
Головна » 2014 » Березень » 6 » Центр реабілітації та соціальної допомоги
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Селищна рада
08298, Україна,
Київська область,
смт. Коцюбинське,
вул. Доківська, 2
тел./факс: (045) 97-72-247
kocubynske@gmail.com

Женский футзальный клуб «Беличанка» (Коцюбинское)

Аптека Салвия ФАРМ Киев - медикаменты, косметика и низкие цены на них


Хостинг від uCoz